GROSEKO NAZIOARTEKO XXIII. XAKE TORNEO IREKIA – JAVIER LUENGO VAZQUEZ
XIII. OROIGARRIA.
(2013ko irailaren 19tik 27ra jokatua, Donostian).
Antolatzailea: Gros Xake Taldea. Donostian (Gipuzkoa, Euskal Herria) jokatu zen, 2013ko irailaren 19tik 27ra, 9 txandatan, 49 jokalarirekin.
AZKENEKO
SAILKAPENA.
1)
Jose Luis Guijarro Galan (Gipuzkoa,
Euskal Herria) (2.178 FIDE elokoa) – 7 puntu.
2)
Diego Del Rey (Argentina) (2.377) – 7 puntu.
3)
Juan Manuel Riesco Lekuona (Gipuzkoa, Euskal Herria) (1.942)
– 6’5 puntu.
4)
Diego Bello Castaño (Gipuzkoa, Euskal
Herria) (1.846) – 6 puntu.
5)
Aritz Izagirre Alsua (Gipuzkoa, Euskal
Herria) (1.892) – 6 puntu.
6)
Antonio Segovia Sanchez (Gipuzkoa,
Euskal Herria) (2.059) – 6 puntu.
7)
Patrice Torres (Gipuzkoa, Euskal Herria)
(1.955) – 6 puntu.
SARIAK.
1)
Jose Luis Guijarro Galan (Gipuzkoa,
Euskal Herria) (2.178 FIDE elokoa) – 400 euro.
2)
Diego Del Rey (Argentina) (2.377) – 300 euro.
3)
Juan Manuel Riesco Lekuona (Gipuzkoa, Euskal Herria)
(1.942) – 200 euro.
4)
Diego Bello Castaño (Gipuzkoa, Euskal Herria)
(1.846) – 150 euro.
5)
Aritz Izagirre Alsua (Gipuzkoa, Euskal
Herria) (1.892) – 100 euro.
Gipuzkoako Jose Manuel Cejudo Urdampilleta lehenengo beteranoa (55 urtetik
gora) (zortzigarren sailkatua) – 50 euro.
Lapurdiko Alain Darrigues eloko 1900 baino gutxiagoko lehenengoa
(bederatzigarren sailkatua) – 40 euro.
Gipuzkoako Ramon Elduayen Etxabe 16 urtez azpiko lehenengoa (hamahirugarren
sailkatua) – 30 euro.
Jose Luis Guijarro Galanek Villabona Xake Taldean jokatzen du. 1972.
urtean jaio zen Toledon (Espainia). 2013an 41 urte bete ditu edo beteko ditu.
Gipuzkoako Zubieta herrian bizi da.
Jose Luis Guijarro Galan.
PALMARESA.
2002an,
XII. edizioan: Iñigo Argandoña Riveiro
(Euskal Herria), txapeldun; Javier Gastañares Lopez (Euskal Herria),
bigarren; Hugo Alvarez Ponga (Euskal Herria), hirugarren.
2003an,
XIII. edizioan: Roberto Cifuentes Parada
(Txile), txapeldun; Francisco Gallego Eraso (Euskal Herria), bigarren; Alberto
Andres Gonzalez (Espainia), hirugarren.
2004an,
XIV. edizioan: Zhang Pengxiang (Txina),
txapeldun; Roberto Cifuentes Parada (Txile), bigarren; Azer Mirzoev
(Azerbaijan), hirugarren.
2005ean,
XV. edizioan: Iñigo Argandoña Riveiro
(Euskal Herria), txapeldun; Sabrina Vega Gutierrez (Espainia), bigarren;
Daniel Barria (Txile), hirugarren.
2006an,
XVI. edizioan: Sergey Kasparov
(Bielorrusia), txapeldun; Aimen Rizouk (Argelia), bigarren; Viesturs
Meijers (Letonia), hirugarren.
2007an,
XVII. edizioan: Dragan Paunovic (Serbia),
txapeldun; Anton Kovalyov (Argentina), bigarren; Dzhurabek
Khamrakulov (Uzbekistan), hirugarren.
2008an,
XVIII. edizioan: Ventzislav Inkiov
(Bulgaria), txapeldun; Viesturs Meijers (Letonia), bigarren; Nikolai
Ninov (Bulgaria), hirugarren.
2009an,
XIX. edizioan: Azer Mirzoev (Azerbaijan),
txapeldun; Nikolai Ninov (Bulgaria), bigarren; Ventzislav Inkiov
(Bulgaria), hirugarren.
2010ean,
XX. edizioan: Azer Mirzoev (Azerbaijan),
txapeldun; Iñigo Argandoña Riveiro
(Gipuzkoa, Euskal Herria), bigarren; Juan Carlos
Lakunza Oyarbide (Gipuzkoa, Euskal Herria), hirugarren.
2011an,
XXI. edizioan: Mauricio Vassallo Barroche
(Argentina), txapeldun; Alejandro Franco Alonso
(Espainia, Gros Xake taldekoa), bigarren; Luis Galego (Portugal),
hirugarren.
2012an,
XXII. edizioan: Alejandro Franco Alonso
(Gipuzkoa, Euskal Herria), txapeldun; Iñigo
Argandoña Riveiro (Gipuzkoa, Euskal Herria), bigarren; Elvis Hernandez (Dominikar Errepublika,
Donostiako Easo taldekoa), hirugarren.
2013an,
XXIII. edizioan: Jose Luis Guijarro Galan
(Gipuzkoa, Euskal Herria), txapeldun; Diego Del Rey (Argentina),
bigarren; Juan Manuel Riesco Lekuona (Gipuzkoa,
Euskal Herria), hirugarren.
Informazio gehiago:
“http://www.ajedrezvasco.com/torneos/130919GrosOp-clas.html” webgunean.
2013-09-27.
Iturria: Internet.